ZSI „Śniadanie Daje Moc” – akcja nie tylko dla głodomorów

Dnia 9 listopada 2016 roku w naszej szkole została zorganizowana akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich. Główną idą konkursu było promowanie najważniejszego posiłku w ciągu dnia –ŚNIADANIA! Ale śniadania, które jest nie tylko zdrowe, ale też smaczne.

Ocenie podlegała estetyka wykonania posiłku i jego przedstawienie, zabezpieczenie rąk i głowy oraz ubrań, wartość odżywcza posiłku, przygotowanie informacji o wartości  odżywczej jajka. Uczniowie wywiązali się z tego zadania profesjonalnie, zaopatrując się oprócz narzędzi i produktów spożywczych, w rękawiczki, czepki a nawet czapki kucharskie

Wszystkie drużyny  z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały swoje kulinarne dzieła(bo rzeczywiście, niektóre formy śniadaniowych potraw, wyglądały bardzo artystycznie), dbając o estetykę i detale.

Ostatecznie zwycięzcami zostali :

w szkole podstawowej:

I miejsce-4b

II miejsce-6b

III miejsce-6a

w gimnazjum:

I miejsce-1bg

II miejsce-2bg

III miejsce-1ag

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału i inwencji twórczej.  Uczestnicy zostali nagrodzeni dzięki naszym tajemniczym sponsorom☺.

Szczególne podziękowania należą się : Sanepidowi z Katowic i jej przedstawicielce p. Brygidzie Piątek, p. Teresie Golbie, p. Marioli Widyńskiej, p. Gabrieli Pietrzak, p. Bernadecie Zwolennik, p. Joannie Końskiej, p. Annie Babij, p. Annie Banaś, Tomkowi i Mateuszowi z 1a gimnazjum. To dzięki tym osobom mogliśmy zorganizować nasz tegoroczny konkurs.

Gościem specjalnym była również Pani Dyrektor Grażyna Okaj.

W całej szkole pachniało szczypiorkiem i rzodkiewką, więc mamy nadzieję, że zdrowe śniadania zagoszczą częściej w porze śniadaniowej w szkole. A ponieważ zabawa była przednia, chętnie wszyscy powtórzymy to śniadaniowe szaleństwo w przyszłym roku.

Info: G.P.