ZŁOTE i SREBRNE MEDALE LEKKOATLETÓW Z SP 20

 

         Doskonale spisali się reprezentanci naszej szkoły, którzy  21.05.2018r. wystartowali w Mistrzostwach Siemianowic Śl. szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody rozegrane zostały na stadionie MOSiR „Pszczelnik”. Każdy zawodnik musiał zaliczyć cztery konkurencje: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg krótki na dystansie 60m i bieg długi – 600m dziewczyny i 1000m chłopcy.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z dużym zaangażowaniem i determinacją walczyli na bieżni, rzutni i skoczni o każdą sekundę, metr i centymetr. Ich poświęcenie, wola walki i pełne zaangażowanie przyniosły doskonałe rezultaty. Dziewczęta wywalczyły II miejsce, natomiast chłopcy ukończyli zawody na I miejscu. Należy również dodać, że Sandra i Kacper zajęli II miejsca w klasyfikacji indywidualnej zawodów.

Wyniki osiągnięte na szczeblu miejskim dały naszym reprezentacjom prawo startu w Zawodach Rejonowych, które odbyły się 22.05.18 r. na stadionie w Chorzowie. Mimo zbyt małej ilości czasu niezbędnego do regeneracji organizmu nasi lekkoatleci nie „odpuścili” i podjęli walkę z zawodnikami z chorzowskich i świętochłowickich szkól. Tutaj również nasi chłopcy stanęli na podium zdobywając II miejsce. Dziewczyny ukończyły zawody na VI miejscu.

Dziewczęta wystartowały w składzie: Sandra PUŁAWSKA 6a, Aurelia KOŚCIECHA 6c, Kamila GARBARCZYK 6c, Martyna KOŚCIECHA 6b, Natalia ROGOZIŃSKA 5a, Magdalena MATLAS 5a i Wiktoria POLOCZEK 6a.

Skład chłopców: Kacper KACZMAREK 6a, Tadeusz SZYMCZAK 7a, Łukasz FILIPIAK 6b, Filip CIBA 6c, Patryk KOLNY 6c i Oskar WUZIK 4b.

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNICZEK I ZAWODNIKÓW 🙂

 

Info: J. Wróbel