WYCIECZKA klasy 6a SP 20 do WIELICZKI i KRAKOWA

 

25.04.2017r. uczniowie klasy 6a pod opieką wychowawczyni Ewy Gottfried i  Pani Teresy Golby – nauczycielki przyrody udali się autokarem  na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

Dzieci zwiedziły Kopalnię Soli w Wieliczce. Pokonując setki schodów uczestnicy wycieczki przeszli z przewodnikiem trasę turystyczną poznając najciekawsze miejsca w kopalni. Niepełnosprawna koleżanka Klaudia poruszająca się na wózku w podziemia kopalni zjechała windą. Wszyscy mieli okazję do zakupu pamiątek i zjedzenia pod ziemią ciepłego posiłku.  Windami wrócili na powierzchnię.

Z Wieliczki udali się do Krakowa, gdzie zwiedzili  Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę Wawelską. Pieszo zwiedzili najciekawsze miejsca i zabytki Krakowa. Uczniowie zachwycali się pięknymi kamieniczkami. Odwiedzili Sukiennice i Bazylikę Mariacką oraz Barbakan Krakowski i Bramę Floriańską oraz  znane z relacji telewizyjnych miejsce przy ulicy Franciszkańskiej –Okno Papieskie.

Oczekiwanym punktem programu wycieczki była wizyta w Mc Donalds w Krakowie. Spacerkiem przez zabytkowe uliczki miasta przeszli do zaparkowanego przy bulwarach wiślanych autokaru. Zadowoleni uczniowie wrócili do Siemianowic Śląskich. Wycieczka była udana i dostarczyła dzieciom i nauczycielom nowych wrażeń.

Ewa Gottfried

[Not a valid template]