WSZYSCY NA START czyli EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU 2018’ w SP20

WSZYSCY NA START czyli EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU 2018’

 

Tradycyjnie 1 czerwca Katedra WF we współpracy z wychowawczyniami klas III G, anglistkami i świetlicą zorganizowała Święto Sportu Szkolnego. W tym dniu nasi milusińscy mogli się wybiegać, wyskakać i porzucać czyli „wyszaleć” do woli. Oprócz konkurencji typowo sportowych i zarazem charakterystycznych dla poszczególnych krajów europejskich,  każda klasa biorąca udział w imprezie miała możliwość wykazania się na różnych, związanych ze sportem, płaszczyznach. Był więc golf, boule, hokej, rzuty do kosza, strzały do bramki i strzelanie z łuku. Był konkurs wiedzy o kadrze Polski i Euro w Rosji, były europejskie kalambury, konkurs na hasło dopingujące naszą kadrę narodową na mundialu i konkurs plastyczny, podczas którego mali artyści projektowali koszulki dla naszych sportowców. Strzałem w dziesiątkę  okazał się escape room.

Udział w poszczególnych konkurencjach był odpowiednio punktowany co pozwoliło na wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. I tak w klasach I-III na podium stanęły: I miejsce – klasa IIIA, II miejsce – klasa IIIB, III miejsce – klasa IIA.

W klasach IV-V: I miejsceVB, II miejsceIVA, III miejsceVA. W klasach VI-IIIG:

I miejsceIIIBG, II miejsce – klasa VIA i III miejsce – klasa VIIA.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników oraz dziękujemy za zaangażowanie, uśmiech na twarzy, wesołą zabawę oraz sportową – zgodną z zasadami fair-pley walkę; kibicom za porywający doping i wiarę w sukces; dyrekcji za słodkie co nieco; nauczycielom i wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu imprezy; niebiosom za fantastyczną pogodę.

KATEDRA WF