VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP20

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja przeprowadzana jest na całym świecie od roku 2011, zawsze w ostatni piątek września. W tym roku wzięło w niej udział ponad 4500 szkół z 36 krajów. Akcja ma na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Podobnie jak przed rokiem, najwięcej emocji wzbudziły Patrole Egzaminacyjne utworzone przez Egzaminatorów – uczniów. Zaopatrzeni w losy przemierzali oni szkolne korytarze i sale lekcyjne by sprawdzić tabliczkową wiedzę nie tylko wśród swoich kolegów, ale i wśród nauczycieli. Jak się okazało, taka zamiana ról była bardziej stresująca dla … dorosłych. Nie była to wcale prosta sprawa stanąć przed tak poważnym Patrolem 🙂

Wszyscy, którzy pomyślnie zdali „tabliczkowy” egzamin otrzymali certyfikat oraz odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji i do następnego (matematycznego) razu 🙂

W role Egzaminatorów wcielili się: Julka Kowańska i Piotrek Grabowski z klasy 4b, Magdalena Szykowska i Marta Puszkarek z klasy 3aG oraz Wiktoria Cieśniarska, Wiktoria Kaczmarek, Ola Jędrzej i Ola Nibisz z klasy 3bG.

 

autor: Anna Babij (szkolny koordynator akcji)