VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja przeprowadzana jest na całym świecie od roku 2011, zawsze w ostatni piątek września. W tym roku wzięło w niej udział prawie 4000 szkół z 32 krajów – Polski, Rosji, Kolumbii, Peru, Argentyny i wielu innych zakątków świata. Akcja ma na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grach i zabawach ułatwiających zapamiętanie tabliczki mnożenia, starsi – rozwiązywali tabliczkowe łamigłówki. Jednak najwięcej emocji wzbudziły Patrole Egzaminacyjne utworzone przez Egzaminatorów – uczniów. Zaopatrzeni w losy przemierzali oni szkolne korytarze i sale lekcyjne by sprawdzić tabliczkową wiedzę nie tylko wśród swoich kolegów, ale i wśród nauczycieli. Jak się okazało, taka zamiana ról była bardziej stresująca dla … dorosłych. Nie była to wcale prosta sprawa stanąć przed tak poważnym Patrolem 🙂

Wszyscy, którzy pomyślnie zdali „tabliczkowy” egzamin otrzymali certyfikat oraz odznakę Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji i do następnego (matematycznego) razu 🙂

W role Egzaminatorów wcielili się: Przemek Strzelczyk „Przemuś”, Zuzia Szwejda, Klaudia Grabowska „Klaudynka”, Oliwia Prukop, Wiktoria Kocur, Tomek Kopernatzki „Tomuś”, Bogusia Majewska, Wiktoria Naczyńska, Natalia Sąsała „Natilka”, Daria Krawczyk, Karolina Sidek, Karolina Tomanek, Wiktoria Cieśniarska i Ola Nibisz.

zdjęcia: Anna Babij, Joanna Karwat, Wiktoria Cieśniarska, Wiktoria Kocur, Wiktoria Naczyńska, Oliwia Prukop

autor: Anna Babij (szkolny koordynator akcji)