TYDZIEŃ EUROPEJSKI W ZSI

W ramach świętowania kolejnej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w naszej szkole odbyły się akcje dotyczące tej tematyki.

Dla klas I-III SP zostały przygotowane zajęcia przybliżające dzieciom wszystkie kraje UE. I tak na 28 stanowiskach mieli oni do wykonania przeróżne zadania, np. na stanowisku litewskim lepili pierogi  z piasku kinetycznego, chorwackim porównywali dalmatyńczyki,  hiszpańskim grali na kastanietach, szwedzkim strzelali z łuku, czeskim grali w hokeja, strzelali też gola „niemieckiemu” bramkarzowi. Ilość zaliczonych przez klasy zadań była dokładnie notowana w postaci zamalowanych gwiazdek  w „paszportach europejskich” poszczególnych klas.

Natomiast przedstawiciele klas starszych musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii Unii Europejskiej oraz znajomością kultury i zabytków państw członkowskich. W klasach 4-6 najwięcej punktów zdobyli uczniowie  z klasy 6a, w gimnazjum klasa 1bg.  Jednak chcemy pochwalić również pozostałe klasy biorące udział, gdyż wszystkie zespoły prezentowały naprawdę wysoki poziom.

Dziękujemy za pomoc uczniom klas 2a i 2b gimnazjum.

Organizatorzy: J. Jaskuła, E. Kuzińska, M. Wiśniewska

[Not a valid template]