TALENTY AKTORSKIE NASZYCH GIMNAZJALISTÓW – W PEŁNYM WIOSENNYM ROZKWICIE ;-)

   12 kwietnia br. dwoje uczniów z klasy 3Bg zdobyło czołowe miejsca w konkursie recytatorskim „Wiosna z poezją Zbigniewa Herberta” zorganizowanym przez Zespół Szkół COGITO.

    W konkursie brali udział siemianowiccy gimnazjaliści oraz przedstawi-ciele lokalnych szkół średnich. Prezentacje utworów poetyckich młodzi aktorzy wzbogacili o środki teatralne, takie jak gestykulacja, rekwizyty, kostiumy.

    Jesteście ciekawi, kto został laureatem? Otóż był to niezwykle skromny PIOTR WACHSTIEL – obdarzony wyjątkowym głosem, kulturą osobistą oraz talentem aktorskim. Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowała się niezwykle kreatywna, choć czasem postrzegana jako nieco kontrowersyjna – JAGODA ADAMKIEWICZ, która już teraz poważnie myśli o przyszłości w szkole teatralnej. Oboje godnie reprezentowali naszą szkołę w środowisku lokalnym. Szczególnie dumne z sukcesu swoich wychowanków są panie: Monika Bodzek i Ewelina Kuzińska, które nie szczędziły ww. uczniom czasu i dobrych rad związanych z przygotowaniami do konkursu. Piotr i Jagoda w 2. połowie maja odbiorą dyplomy podczas uroczystości zorganizowanych w michałkowickim Parku Tradycji. Oczywiście z tej okazji również przygotujemy krótką relację.

G R A T U L U J E M Y ! ! !

mgr Monika Bodzek