Srebro w mini piłce siatkowej chłopców

07.03.2018 roku w hali KS „Michał” rozegrano zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich szkół podstawowych w mini piłce siatkowej chłopców. W turnieju eliminacyjnym uczestniczyło 10 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Mecze w grupach rozgrywano system „każdy z każdym”. Do fazy finałowej przechodzili zwycięzcy grup oraz drużyna    SP8 (Szkoła sportowa), która miała zapewniony bezpośredni awans do finałów. Drużyny z 2 miejsc w grupie rywalizowały o miejsca 5-7, zaś drużyny z 3 miejsc o miejsca 8-10.

I tak w fazie grupowej naszej szkole przyszło się zmierzyć z SP4 i SP5. Jak się okazało byliśmy tutaj bezkonkurencyjni, pokonując obie szkoły w stosunku 2:0 – z SP 4 (15:9 i 15:9) oraz z SP5 (15:9 i 15:7).

Zwycięstwo w grupie zapewniło nam udział w finałach, gdzie oprócz nas i SP8 znalazły się także szkoły SP3 i SP16. Tutaj również obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”. Początek finałów nie był dla nas dobry, gdyż w pierwszym meczu niestety ulegliśmy SP3 w stosunku 2:0 (15:10, 15:10). Chłopcy bardzo przeżyli porażkę, co niestety było widać na ich twarzach. Zawsze jednak walczymy do końca i odzwierciedlenie tej zasady mogliśmy zaobserwować w kolejny meczach turnieju. Drugim pojedynkiem w fazie finałowej było spotkanie z SP8, czyli szkołą sportową. Pomimo tego, że z góry byliśmy skazywani na porażkę chłopcy pokazali charakter i ogromne serce, wygrywając po zaciętym meczu w tie-breaku 2:1 (15:10, 10:15, 11:9). W ostatnim meczu turnieju stanęliśmy naprzeciwko SP16       i dzięki zwycięstwu 2:0 (15:3, 15:11) chłopcy mogli cieszyć się z drugiego miejsca w turnieju   i srebrnych medali. 

            Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper KACZMAREK, Eryk ZIAJA, Jakub ŁAPAJ, Piotr ŻACZEK, Dominik PŁÓCINICZAK oraz Marceli GROMACKI z VIa, Tadeusz SZYMCZAK z VIIa, Filip CIBA i Patryk KOLNY z VIc oraz Kacper ROGOZIŃSKI z Va.

 

Gratulujemy udanego występu

 

Opracował Kamil Kunicki