Spotkanie z weterynarzem

W środę klasa I C odwiedziła Przychodnię Weterynaryjną na ul. Klonowej, gdzie spotkała się z lekarzem weterynarii. Wycieczka ta odbyła się w ramach realizacji bloku tematycznego: Prezentujemy naszych domowych ulubieńców.

Pan weterynarz opowiedział dzieciom o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, że kot może mieć katar, a czasami leczenie musi polegać na przeprowadzeniu operacji. Pan doktor zaprezentował podstawowy sprzęt lekarski używany w jego pracy. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawały pytania m. in. „Jakie było największe/ najmniejsze zwierzę, które leczył?” , „Jak zachowują się zwierzęta u lekarza?”, „Czy leczył lwa?”, „Na jakie choroby chorują zwierzęta?” itp. Pan doktor udzielił na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Na koniec wizyty uczniowie zważyli się na wadze dla zwierząt, zrobiły zdjęcia pamiątkowe i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Składamy serdeczne podziękowanie Panu Weterynarzowi za tak miłe przyjęcie i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.

R. Ciesek, B. Sulowska- Strzelczyk