SP20 Zielona Szkoła

Ahoj! To znowu my, nieco posmutniali, bo kończy się nam fantastyczny pobyt na zielonej szkole. Za nami kolejny tydzień pełen niesamowitych wrażeń.

Podziwialiśmy uroki Słowińskiego Parku Narodowego z największą w Europie „piaskownicą”, czyli ruchomymi wydmami. To niewiarygodne jak zmienia się ich położenie z każdym kolejnym dniem. Mieliśmy okazję poturlać się z tej ogromnej góry piachu, a potem brzegiem morza po długim spacerze dotrzeć do wyrzutni rakiet. Militaria to raj dla chłopaków, choć dziewczynom też się podobało. Zmęczeni dotarliśmy do przystani, gdzie czekał na nas statek, którym popłynęliśmy w kierunku Rąbki. Wycieczkę uważamy za udaną!

Mieliśmy tu jeszcze jeden całodniowy wyjazd do Sea Parku w Sarbsku. Tam przyglądaliśmy się morskim stworom i uczestniczyliśmy w szałowym pokazie umiejętności foczek, kotików oraz uchatek. Ich wyczyny zawstydziłyby niejednego akrobatę. Rozmawialiśmy też z Błękitkiem Mówiącym Wielorybem, który tryskał energią i dobrym humorem, było zabawnie. Poza tym chodziliśmy po statku odwróconym do góry nogami, wygłupialiśmy się w małpim gaju i podziwialiśmy morskie stworzenia w Oceanarium Prehistorycznym 3D. Czuliśmy się tam jak w głębinach oceanu. Potem udaliśmy się  w kierunku latarni Stilo, gdzie z jej szczytu oglądaliśmy całą okolicę. Wszystko wydawało się takie malutkie!

W ogóle u nas to nie można się nudzić! Jeździliśmy autkami w Szkole Jazdy i prawie każdemu z nas udało się zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów;-) Spróbowaliśmy także swoich sił w parku linowym. Nawet nasze panie dzielnie przeszły jedną z najwyższych tras. Mieliśmy również okazję zobaczyć wystawę klocków Lego oraz się nimi pobawić. Wyczarowaliśmy z nich niezłe cuda.

Rywalizowaliśmy o medale w czasie olimpiady sportowej. W różnych konkurencjach potwierdzaliśmy naszą sprawność fizyczną – Katedro WF-u nadciągamy!!!

Niestety musimy już kończyć naszą relację, bo przed nami kolejne zmagania – tym razem z naszymi walizkami – trzeba się spakowaćL A bardzo się spieszymy, bo przecież dziś gra w nogę nasza reprezentacja! Musimy ich mocno dopingować! Będziemy trzymać kciuki! Polska biało – czerwoni!!!

Jutro rano ruszamy w kierunku Siemianowic. Opaleni, zadowoleni i z pięknymi wspomnieniami… Do zobaczenia wkrótce!!