SP20 TRZY RAZY PODIUM NA OLIMPIADZIE LEKKOATLETYCZNEJ

7 czerwca 2019 r. na stadionie MOSiR „Pszczelnik” odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody sportowe. Olimpiada Lekkoatletyczna klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III szkół gimnazjalnych zgromadziła młodzież rywalizującą w następujących konkurencjach:

  • sprint na 100m i 300m dziewcząt i chłopców,
  • bieg na 600m dziewcząt i 1000m chłopców
  • skok w dal i pchnięcie kulą.

Rewelacyjnie spisały się nasze reprezentantki, które trzykrotnie stawały na podium. W konkurencji 100m tryumfowała Wiktoria KACZMAREK z IIIBG z czasem: 13,25s, w pchnięciu kulą najlepszy rezultat tj. 8,90m osiągnęła Aurelia KOŚCIECHA z 7C, jako druga linię mety w biegu na 300m przekroczyła Julia FIMA z VIIIB uzyskując wynik 0:51,72s.

W kadrze SP 20 wystartowały ponadto: Aszmi Atamisgöray z IIIAG (100m), Wiktoria Bojarczuk z VIIIA (300m), Julia Wieczorek z VIIA (600m), Kamila Garbarczyk z VIIC i Wiktoria Korona z VIIIA (obie skok w dal). Chłopców reprezentowali: Mikołaj Małachowski z VIIA (300m), Jakub Pieróg z VIIIB (pchnięcie kulą) oraz Rafał Bubała z VIIC i Tadeusz Szymczak z VIIIA (obydwaj 1000m).

 Wszystkim sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy udanych wakacji (ze sportem i rekreacją w tle oczywiście)!!!

Info: J. WRÓBEL

Foto: M. PAUL