SP20 „Sielskie Klimaty 2019”

            W dniu 3 października 2019 roku, nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział  w plenerze malarskim, w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Coroczna impreza organizowana jest przez Zespół Szkół Plastycznych w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury, a odbywa się pod honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka. Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci  i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednocześnie przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.

            W plenerze wzięli udział uczniowie objęci wolontariatem szkolnym oraz wytypowani przez nauczyciela plastyki. Pogoda nam dopisała i wpłynęła na doskonałą wenę twórczą, a efekty radosnego tworzenia można podziwiać w fotogalerii.

Laureatem III miejsca został Dominik Bajerski 6b– praca nosi tytuł „Tornado  w skansenie”,

a Jury obradowało w składzie:

prof. dr hab. Elżbieta Kuraj, UŚ Katowice, dr hab. Monika Starowicz,-ASP Katowice, mgr Joanna Skorupska-Badura,-Muzeum GPE w Chorzowie mgr Andrzej Makowski- Sekretarz Jury.

           Serdecznie gratuluję talentu i wrażliwości artystycznej Dominiku!

            Prace Matyldy Stery oraz Stevena Sowy zostały wyróżnione w postaci wyeksponowania na wystawie poplenerowej, która potrwa do 30 października w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach przy ulicy Ułańskiej 7a.  Nagrodzone prace pozostają własnością organizatorów, pozostałe prace będzie można odebrać po zakończeniu wystawy w siedzibie szkoły, najpóźniej do końca listopada br.

Agnieszka Dyla