SP20 na Szyndzielni i Klimczoku

17 listopada 20 – osobowa grupa naszych uczniów pod opieką pań: Anny Babij, Teresy Golby i Marioli Widyńskiej wzięła udział w kolejnym rajdzie szkolnym. Do wspólnego wędrowania zaprosiliśmy jak zwykle zaprzyjaźnioną grupę uczniów i opiekunów z SP11.

Po raz drugi w tym roku szkolnym udaliśmy się w Beskid Śląski, a naszym celem była Szyndzielnia i Klimczok. Wędrówkę rozpoczęliśmy nieopodal zapory wodnej w Wapienicy (Bielsko – Biała), po około dwóch godzinach dotarliśmy do schroniska PTTK na Szyndzielni (1001 m n.p.m.). Jest to najstarsze murowane schronisko w Beskidzie Śląskim – tutaj robimy godzinny odpoczynek i regenerujemy siły. Kolejnym naszym celem jest Klimczok (1117 m n.p.m.), na który docieramy po około godzinnym spacerze. Z jego szczytu rozpościera się przepiękny widok na szczyty Beskidu Żywieckiego oraz Tatr. Po sesji zdjęciowej na szczycie schodzimy do schroniska PTTK Klimczok. Ogrzani, najedzeni i pełni wrażeń ruszamy na ostatni odcinek rajdu – szlak do Bystrej, skąd zabiera nas autokar.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nie straszne Wam wczesne sobotnie wstawanie i chłód 🙂 Nagrodą była przepiękna pogoda, bajeczne widoki i świetne towarzystwo 🙂

W sposób szczególny gratulujemy sześciu naszym turystycznym liderom, dla których był to już trzeci rajd i którzy w nogach mają już 39,5 km. Należą do nich: Kamil Kandzia (4a), Michał Mamok (4b), Oliwier Kuta (6a), Jakub Dawidowski (6b), Maciej Wasiak (7c) i Jakub Lampa (3bG).

Brawo Wy!

autor: Anna Babij