SP20 KONKURS „GENIUS LOGICUS” – PO RAZ DZIESIĄTY

7 maja  w naszej szkole, po raz dziesiąty, odbył się najpopularniejszy międzynarodowy konkurs logiczny „GENIUS LOGICUS”. W tym roku brało w nim udział 12 uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie rozwiązywali on-line 10 zadań. Czas na rozwiązanie logicznych i matematycznych łamigłówek wynosił 70 minut.

Konkurs ten, cieszy się w naszej szkole ogromnym powodzeniem. Świadczy o tym fakt, że w czasie tych dziesięciu lat, wzięło w nim udział ponad 90 uczniów. Kilkoro z nich przystępuje do niego co roku i poprawia swoje wyniki, zarówno w klasyfikacji krajowej, jak i międzynarodowej.

Nasi uczniowie brali również udział w międzynarodowym konkursie „GENIUS MATEMATICUS”, „MISTRZ SUDOKU” oraz  w „RUNDZIE MISTRZÓW”.

Udział w tym międzynarodowym konkursie, oferuje uczniom nowe możliwości rozwiązywania logicznych zadań za pomocą komputera, stymuluje i rozwija logiczne myślenie. Jest to również doskonała rozrywka intelektualna, a osiągnięcia konkursu motywują do dalszych działań.

Gratuluję organizatorom świetnego pomysłu, a uczniów naszej szkoły zapraszam do udziału w konkursie „GENIUS LOGICUS”, w przyszłym roku.

 

Koordynator konkursu:

Beata Sulowska-Strzelczyk