SP20 na konferencji „Zamień hejt na lajk”

SP20 na konferencji

7 grudnia uczniowie naszej szkoły ( klasa 3 ag oraz 3 siódmoklasistki) wzięli udział w Siemianowickim Centrum Kultury w konferencji „Zamień hejt na lajk”. Jej organizatorami byli : Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich, Wydział Edukacji, I Liceum Ogólnokształcące i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Podczas spotkania licznie zebrani uczniowie wysłuchali specjalistów mówiących o zjawisku hejtu. To ważna tematyka, biorąc pod uwagę jak wiele czasu spędzamy w świecie wirtualnym.

Zostali również nagrodzeni laureaci konkursów. Z naszej szkoły w konkursie plastycznym ( którego adresatami byli uczniowie klas siódmych) wzięły udział: Lena Będkowska z klasy 7a, Laura Kaszyca i Julia Fima z klasy 7b. I właśnie Julia Fima okazała się zwyciężczynią miejskiego konkursu .

Drugi konkurs w ramach tego projektu miał charakter filmowy. Tutaj wykazali się uczniowie klasy 3ag, wyniki ich pracy zostały zaprezentowane podczas spotkania i nagrodzone gromkimi brawami. Za film otrzymali wyróżnienie.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas, energię i zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Gratuluję.

Montaż filmu: Zuzanna Szwejda ( klasa 3ag)

Tekst i zdjęcia: Justyna Jaskuła