SP20 BRĄZOWE MEDALE DLA PIŁKAREK RĘCZNYCH

            19.12.2019r. w hali KS „Michał” rozegrane zostały Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w piłce ręcznej dziewcząt klas VII – VIII. W zawodach wystartowały reprezentacje SP 1, SP 3, SP 4, SP 8, SP 16, SP 20 i SP ARKONA. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna rywalizowała w grupie A. Pierwszy mecz naszych piłkarek to wygrana z SP ARKONA – 8 : 0, drugie spotkanie to remis z SP 8 – 3 : 3 (po niezwykle zaciętym boju), ostatni grupowy mecz to przegrana z SP 1 – 1 : 3. Dzięki lepszemu stosunkowi bramek zdobytych nad straconymi do fazy finałowej  z drugiego miejsca w grupie awansowała nasza szkoła (eliminując SP 8). W finale dziewczęta pokonały SP 16 – 3 : 0 i zajęły III miejsce w turnieju.

Szkołę reprezentowały: Aurelia KOŚCIECHA i Kamila GARBARCZYK z 8c, Martyna KOŚCIECHA(bramkarz), Wiktoria KOPERNATZKA i Wiktoria KNAPIK z 8a oraz Hanna ADAMSKA, Kaja KORNAT, Julia KORPOK i Magdalena MATLAS z 7a.

Bramki zdobyły: Aurelia  – 8, Magda  – 3, Hania  – 2, Kamila  – 1, Wiktoria Kopernatzka – 1. Warto dodać, że Martyna swoją postawą w bramce zachwyciła trenera II ligi (MKS „START” Michałkowice), który zaproponował jej udział w treningach.

Gratulujemy dziewczętom brązowych medali i dziękujemy naszym absolwentkom – Wiktoriom za gorący i skuteczny doping.

Info: J. Wróbel