SP 20 NOC W SZKOLE

NOC W SZKOLE

  Nocą z 27 na 28 października 2017 r.  uczniowie klas 5-7 Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. W. Broniewskiego  i gimnazjaliści z naszej „Ósemki” wzięli udział w zorganizowanym przez opiekunów SU projekcie kulturalno-rozrywkowym.

    Wyjątkowo udany wieczór zainicjowała halloweenowa dyskoteka. O oprawę muzyczną zadbali nasi niezawodni DJ-e: Przemek Strzelczyk, Tomek Kopernatzki  i Kuba Śmigielski. Uczniowie chętnie bawili się w szalonych rytmach, „upiornych” stylizacjach z pełną grozy scenografią w tle (przygotowaną przez artystki z klas: IIaG i IIIaG).

     Uczestnicy brali udział w cieszących się szczególnym zainteresowaniem zajęciach grupowych ujętych w bloki tematyczne:

  • Strefa Sportu;
  • Kącik Gier Planszowych;
  • Salon Strachu;
  • Mafia;
  • Gra Terenowa.

   Tenis stołowy, klasyczne i nowoczesne „planszówki”, pełne grozy opowieści w mrocznej scenerii, sztuka detektywistycznej dedukcji, sprawdzian logicznego myślenia z nutką matematyki, orientacji i szyfrowania – krótko mówiąc: dla każdego coś dobrego.

   Tuż po północy rozpoczęliśmy nocny maraton filmowy. Uczniowie tym razem w kameralnych warunkach integrowali się z kolegami i koleżankami, niejednokrotnie odpływając w „upojną krainę snów” po to, by za chwilę nastąpiło niebywałe „przebudzenie mocy”;-) Jedną z atrakcji był „śpiworowy wyścig gąsieniczek”;-)

    O świcie uczestnicy, z trudem otwierając zaspane oczęta, posprzątali swoje „legowiska” i udali się do domów.

   Na przekór jesiennej melancholii, o którą przyprawia obecnie aura za oknem, szkoła tętniła życiem, optymizmem i szaloną zabawą.

   Dziękujemy serdecznie nauczycielom współtworzącym nasze przedsięwzię-cie: p. A. Babij, p. J. Wróbel, p. A. Niedźwiedź-Stawarz, p. M. Szczygło, p. M. Se-getowi, p. E. Gottfried, p. J. Jaskule.

OPIEKUNOWIE SU:

Monika Bodzek

Krzysztof Kostrzewski