SP 20 Międzyszkolny konkurs „Poznaj Świętego”

Od kilku lat w naszej szkole wydarzeniem towarzyszącym obchodom Uroczystości Wszystkich Świętych jest międzyszkolny konkurs „Poznaj Świętego”. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom znaczenia tej uroczystości, zachęcanie młodzieży do poznawania postaci świętych różnych czasów, a także stworzenie dzieciom okazji do pochwalenia się swoimi talentami. I tak było tym razem. 31 października pod patronatem Pani Danuty Sobczyk – Pełnomocnika Prezydenta ds. Rodziny, laureaci konkursów szkolnych rozpoczęli finałowe zmagania. Uczniowie w zależności od wieku, mieli do wykonania różne zadania:

klasy 1-3 SP śpiewały piosenki o świętych,

klasy 4-6 SP tworzyły prace plastyczne o wybranym świętym,

a siódmo- i ósmoklasiści oraz gimnazjaliści mogli wykazać się zdolnościami literackimi, pisząc wiersz o wybranym świętym. Jury i organizatorzy byli pod wrażeniem umiejętności oraz zaangażowania uczestników konkursu. Maluchy łapały za serce swoimi uroczymi, ale i pełnymi profesjonalizmu wykonaniami piosenek, młodzież zaś swoją kreatywnością i zdolnościami artystycznymi.

 

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

1) Konkurs piosenki:

I miejsce: Kiara Ganszczyk

II miejsce: Maria Durda

III miejsce: Maciej Hulboj

wyróżnienie: Anna Bawer, Martyna Rutkowska, Agata Sromek

 

2) Konkurs plastyczny:

I miejsce: Mateusz Gajda

II miejsce: Tamara Graczyk

III miejsce: Marta Gąska

wyróżnienie: Weronika Kozak, Milena Pasek, Zuzanna Grzywacz

 

3) Konkurs literacki:

I miejsce: Wiktoria Knapik

II miejsce: Aleksandra Luśtyk

III miejsce: Jakub Lampa

wyróżnienie: Marta Zagórna

 

            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swój wysiłek. Bardzo gorąco dziękujemy Pani Danucie Sobczyk, że zechciała być „dobrym duchem” naszego konkursu oraz sposorem bardzo atrakcyjnych nagród. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Księży: Stanisława Mosia oraz Krystiana Bujaka, którzy wsparli nas finansowo i dobrym słowem.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach oraz tym nauczycielom, którzy zachęcili młodzież do działania! Rodzicom uczniów klas I-III dziękujemy za piękne stroje i doszlifowanie talentów w domu:-). Wokół naszej pięknej polskiej tradycji też możemy budować dobrą, wartościową zabawę dla dzieci i młodzieży.

 

Organizatorki: Iwona Gorlicka, Izabela Janowska – Jelito, Sonia Labryga, Małgorzata Brożyna