SP 20 – POWER w Soblówce

W dniach 4-8 marca 2019  uczniowie naszej szkoły oraz  grupa czwartoklasistów chorzowskiej „Czternastki” wzięli udział w wycieczce dedykowanej  promocji unijnego programu POWER (którego beneficjentem jest SP 20), jak również warsztatach ekologiczno-językowych.

W ciągu tych pięciu, intensywnie spędzonych,  dni  uczniowie uczestniczyli w zajęciach poszerzających ich wiedzę dotyczącą ochrony środowiska i regionu Beskidu Śląskiego.

Dla uczniów organizowano zajęcia integracyjne, zajęcia plastyczne ( m.in. decoupage), które znakomicie wpisywały się w tematykę unijnych szkoleń, w jakich brali udział nasi nauczyciele. Miały miejsce zajęcia językowe, w tym kontynuowane w języku angielskim warsztaty na temat twórczości Caravaggio czy degustacja owczego (wyrabianego na miejscu)  sera. Były też codzienne spacery po okolicy z towarzyszącymi grupie przewodnikami oraz jednodniowa wycieczka na Halę Rycerzową.

Podsumowując, uczniowie podczas tego pobytu  połączyli relaks na świeżym powietrzu z intensywną edukacją: unijną, artystyczną, ekologiczną i językową.

Tak więc POWER był tam z nami i jeszcze długo będzie nam towarzyszył.

mk