„POWER-rewizyta”

      Na przełomie grudnia i stycznia do Polski przyjechała rodzina z Malty, która we wrzesniu gościła nauczycielki z naszej szkoły: Beatę Machulec i Joannę Mikos. Pani Beata i p. Asia  uczestniczyły wówczas  w kursie organizowanym w ramach programu POWER.

Gospodyni- Jacqueline zaintrygowana pięknem i kulturą naszego kraju, o którym wiele się nasłuchała podczas wizyty naszych nauczycielek zdecydowała się na przyjazd do Polski ze swoją rodziną.

     Podczas pobytu goście podziwiali widoki Tatr. Byli w Morskim Oku, a także na Kasprowym Wierchu, gdzie mieli okazję przeżyć prawdziwą, śnieżną zawieruchę. Szczególną atrakcją był dla nich śnieg, który widzieli i dotykali pierwszy raz w życiu:)

Bardzo mocno przeżyli wizytę w Muzeum Auschwitz, które opuszczali ze łzami w oczach.

     Dzieci pani Jacqueline były zdziwione, że w Polsce są bardzo krótkie wakacje, ponieważ trwają tylko 2 miesiące, a na Malcie 3:).

To kolejny dowód na to, że programy unijne, a w tym  POWER, którego nasza szkoła jest beneficjentem,  dają duże możliwości nawiązywania kontaktów z innymi mieszkańcami Europy, wymianę doświadczeń, co sprzyja poczuciu, że  wszyscy jesteśmy równi, pozwala poznać kulturę i zwyczaje innych, a także pogłębić  swoją wiedzę w wielu dziedzinach.