PoczytajMY! o Niepodległej

PoczytajMY! o Niepodległej

W październiku uczniowie klasy 4b rozpoczęli realizację ogólnopolskiego projektu PoczytajMY!.                           W naszej szkole realizowany jest  już po raz drugi, jednak po raz pierwszy działają w nim tak młodzi lektorzy (poprzednio byli to uczniowie najstarsi- gimnazjaliści z klasy trzeciej, aktualnie już nasi absolwenci).

Akcja polega na tym, że starsi uczniowie czytają uczniom młodszym. Tematyka tegorocznych spotkań wpisana została w obchody upamiętniające odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Czwartoklasiści czytali zatem swoim młodszym kolegom  opowiadania, wiersze, które czytano dzieciom sto lat temu. Nasze maluchy mogły zatem wysłuchać „Bajki o czarnoksiężniku i jego niegrzecznym synku” (czytanej przez Marysię Ziaję), baśni „Różdżka szczęścia”   (Natalia Rurańska, Wiola Kopernatzka) i dwóch opowiadań pisanych wierszem „O Hance niejadce ( Julia Kowańska) i „ O łakomym Kubusiu” (Jakub Jeziorski). 

Akcja spotkała się z zainteresowaniem uczniów klas młodszych i ich wychowawców- odbyło się 6 spotkań czytelniczych, w każdej klasie z poziomu I-III po jednym. Maluchy chętnie słuchały  rozczytanych starszych koleżanek  i kolegi, odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki.

A już wkrótce kolejna odsłona naszego projektu.

koordynator: Justyna Jaskuła