PIŁKARKI RĘCZNE NA IV MIEJSCU

Na pechowym, IV miejscu ukończyły Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w piłce ręcznej reprezentantki naszej szkoły. Turniej rozegrany został 13 grudnia 2018r. w hali KS „Michał” w Michałkowicach.

Przez fazę eliminacyjną dziewczyny przeszły jak burza zwyciężając z SP 5 w stosunku 7 : 0 oraz z SP 3 – 7 : 4. „Schody”zaczęły się w fazie finałowej, do której awansowało pięć szkół.

Na początku przyszło nam stawić opór faworytkom zawodów (zawodniczkom MKS „Start”) tj. ZSS, z którym przegrałyśmy 3: 11. Następny mecz rozegrałyśmy z SP 13. Pomimo początkowej przewagi (3 : 1) w końcówce przegrałyśmy 3 : 4. Kolejna potyczka z SP 4 również zakończyła się porażką (6 : 10). Ostatni mecz finału należał jednak do naszych zawodniczek, które podłamane wcześniejszymi spotkaniami potrafiły jednak podnieść się i pokazały, że potrafią walczyć i zwyciężać. Z SP 11 wygrałyśmy 9 :  6.

Skład drużyny: kapitan – Wiktoria KORONA z 8a, bramkarz – Martyna KOŚCIECHA z 7a, Wiktoria KACZMAREK z 3bG, Weronika KACZMAREK z 3a, Marta GRYC z 8b, Klaudia RITTER z 8b, Aurelia KOŚCIECHA z 7c, Aszmi ATAMISGÖRAY z 3aG, Julia FIMA z 8b, Wiktoria KOPERNATZKA z 7a, Julia WIECZOREK z 7a, Wiktoria BOJARCZUK z 8a i Kamila GARBARCZYK z 7c.

Bramki zdobyły: Wiki Korona – 14, Wiki Kaczmarek – 8, Aurela Kościecha – 7, Wera Kaczmarek – 3, Marta Gryc – 2, Aszmi Atamisgöray – 1.

Gratulacje dla całej drużyny!!!!!!

Info: J. Wróbel