Niezwykły gość w Gimnazjum nr 8 ZSI

W ubiegły piątek 10.02.2017  naszą szkolę odwiedził  reporter telewizji TVN p. Robert Jałocha. Pan Robert przyjechał do nas, aby zaprezentować uczniom naszego gimnazjum film – reportaż nt. wyprawy polskiej ekipy  na szczyt Nanga Parbat  w Pakistanie.

Polskim himalaistom w tej zimowej wyprawie towarzyszył właśnie p. Robert Jałocha, na co dzień reporter „Faktów TVN”. Dziennikarz w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał uczniom o szczegółach wyprawy, o trudnościach z jakimi przyszło mu się zmierzyć. W barwny sposób opowiedział o miejscach, które zobaczył, o ludziach, których miał szczęście poznać. Uczniom najbardziej spodobał się moment, kiedy reporter mówił o codziennych czynnościach tj. jedzenie, ubieranie się, czy o toalecie w warunkach ekstremalnych jakie panują w Himalajach na wysokości kilku tysięcy metrów, przy mrozie dochodzącym do – 30 stopni Celsjusza.

Spotkanie było tak ciekawe dla naszych gimnazjalistów, że zamiast dwóch godzin lekcyjnych trwało blisko trzy, a gdy dzwonił dzwonek na przerwę nikt nie myślał o opuszczeniu sali.

Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom gimnazjum, którzy brali udział w prezentacji za miłe przyjęcie naszego gościa.

Mam nadzieję, że już niedługo p. Robert znowu odwiedzi naszą placówkę z kolejnym ciekawym projektem.

A. Banaś