NASI „MILUSIŃSCY” NAJLEPSI w TURNIEJU GIER i ZABAW

22.03.2019r. w hali MOSiR „PSZCZELNIK” odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich szkół podstawowych w Turnieju Gier i Zabaw.

W zawodach wystartowali najmłodsi sportowcy naszej szkoły tj. uczniowie z roczników: 2010, 2009 i 2008. Każda z drużyn, licząca 10 zawodników (5 dziewczynek i 5 chłopców) uczestniczyła w 5 konkurencjach.
Zabawy, z którymi zmierzyli się zawodnicy z rocznika 2010 to: „Sadzenie ziemniaków”, „Sztafeta z piłką lekarską”, „Sztafeta zwinnościowa”, „Sztafeta wahadłowa z pałeczką” i „Przeskoki przez skakankę”. Nasi milusińscy poradzili sobie doskonale wygrywając 3 z 5 zabaw. Zdobyli 38 tzw. małych punktów i I miejsce.
Rocznik 2009 zmierzył się z: „Toczeniem piłki do koszykówki w tunelu”, „Sztafetą gwiaździstą”, „Wyścigiem kangurów”, „Rzutami do ruchomego celu” i „Podskokami ze skakanką”. Oni również wygrali 3 zabawy, raz zdobyli 2 i raz 3 miejsce. To dało im 34,5 pkt i I miejsce.
Konkurencje rocznika 2008 to: „Wyścig sprawnościowy”, „Rzut piłką lekarską przez głowę”, „Tor z podskokami ze skakanką”, „Skoki w dal obunóż dodawane” i „Sztafeta wahadłowa z piłkami”. Zawodnikom tego rocznika udało się wygrać jedną z zabaw, 3 razy zdobyć drugie i raz trzecie miejsce. Zgromadzili 28,5 punktu i wywalczyli III  miejsce.
Łączna klasyfikacja nie pozostawiła złudzeń, która szkoła jest najlepsza w Siemianowicach:

  • I miejsceSP 20 – 22 punkty
  • II miejsce – SP 5 – 19 punktów
  • III miejsce – SP 3 – 16 punktów
  • IV miejsce – SP Arkona – 6 punktów

Po odebraniu dyplomów i złotych medali był czas na ogromną radość i wspólną zabawę w kółeczku z głośnym: „tak się bawi i wygrywa 20-stka!
Reprezentanci naszej szkoły to: Maja DUDEK, Konrad WITKOWSKI i Artur MIŁOSZEK z IIa, Lena KASPAREK, Patrycja ŻYREK, Łukasz GRYC i Jakub ŚNIADY z IIb, Kornelia GINTER, Fabian PRUKOP i Norbert KOTERWA z IIIa, Zuzanna LEDWIG, Kamil KANDZIA, Matylda ĆWIERTNIEWICZ, Paulina NYL,  Dawid WĘGLORZ, Ksawery LEPARCZYK i Szymon WARCZAK z IVa, Paulina SPYRA, Wioletta KOPERNATZKA, Natalia RURAŃSKA, Dominika ŚLEDZIK, Piotr GRABOWSKI i Maciej MACIEJSKI z IVb, Magdalena ROEDER i Bartosz OCIEPKA z Va, Wiktor KIRSZNIOK z Vb, Kaja BIAŁAS i Jagoda STERA z Vc.    
Jako sędziowie młodzieżowi w organizacji i sędziowaniu zawodów pomagały: Kaja KORNAT z VIa, Sandra PUŁAWSKA i Matylda STERA z VIIa, Kamila GARBARCZYK i Natalia KORPOK z VIIc oraz Weronika KACZMAREK, Julia PUZIO i Marta ZAGÓRNA z IIIaG.
Gratulujemy naszym „Milusińskim” wspaniałego występu! :), życzymy Im powodzenia w zawodach rejonowych 🙂 i dziękujemy dziewczętom za pomoc 🙂

Info: J. Wróbel

FOTO: K. Kunicki i  P. Zegadło