MISTRZOSTWA MIASTA W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 14.12.2016r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śl. szkół podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Tym razem rywalizowało z sobą  5 szkół (SP 1, SP 3, SP 5, SP 8 i SP 20). Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta rozegrały 46 spotkań, w tym 6 meczów deblowych (rozstrzygających o wyniku). Chłopcy  rozegrali 41 meczów (w tym jeden debel).

Rywalizację kobiet zdominowała SP 3 pewnie wygrywając z pozostałymi szkołami, na drugim miejscu uplasowała się SP 1, na trzecim SP 5. Rywalizacja chłopców była bardziej wyrównana  (po ostatniej kolejce okazało się, że trzy szkoły mają  taką samą liczbę wygranych spotkań). O zwycięstwie zadecydowała więc ilość setów wygranych w stosunku do straconych. I miejsce zajęła SP 1, II – SP 5, III – SP 8.

W tym roku nasi zawodnicy byli bardzo gościnni i oddali pole przeciwnikom. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Wiktoria KORONA kl.6a i Julia FIMA kl.6b i zajęły IV miejsce. Chłopcy wystartowali w składzie: Krzysztof KAISER kl.6b oraz Bartosz ŁATA i Tadeusz SZYMCZAK kl.6a i uplasowali się na V miejscu.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników

Info: J. Wróbel