„MIlusińscy”z SP20 wicemistrzami  rejonu w grach i zabawach

 

            23 marca 2018r. w hali Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie rozegrano Rejonowy Turniej Gier i Zabaw klas II – IV. W zawodach uczestniczyły najlepsze szkoły z:

  • CHORZOWA – SP 5
  • SIEMIANOWIC ŚLĄSKICH – SP 20
  • ŚWIĘTOCHŁOWIC – SP 1

              Podczas zawodów rejonowych obowiązywał ten sam regulamin co w zawodach miejskich.    

              Z powodu chorób i złego samopoczucia nie pojechało z nami kilku podstawowych zawodników, jednak ich zmiennicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Poziom sportowy zawodów był niezwykle wyrównany.

              W roczniku 2009 i młodsi musieliśmy niestety uznać wyższość szkoły sportowej z Chorzowa, jednak dzielnie z nimi walczyliśmy. Podobnie wyglądała sytuacja w roczniku 2008. Tak więc klasyfikacja w obu rocznikach wyglądała tak samo:

  • I miejsce – SP 5 – 2×9 punktów
  • II miejsce – SP 20 – 2×6 punktów
  • III miejsce – SP 1 – 2×4 punkty

            Jako ostatni do rywalizacji przystąpił rocznik 2007 i tutaj pomimo dobrego występu musieliśmy uznać wyższość obu szkół – kolejno szkoły sportowej nr 5 i SP 1.

               Łączna suma punktów pozwoliła nam jednak cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca, co jest bardzo dużym osiągnięciem naszych „milusińskich”.

            Łączna klasyfikacja Turnieju Rejonowego:

  • I miejsce – SP 5 Chorzów – 27 punktów
  • II miejsce – SP 20 Siemianowice Śl. – 16 punktów
  • III miejsce – SP 1 Świętochłowice – 14 punktów

        Naszą szkołę na Turnieju Rejonowym reprezentowali: Fabian PRUKOP, Dominik KOLNY z IIa, Kamil KANDZIA, Matylda ĆWIERTNIEWICZ, Paulina NYL, Igor STERA, Dawid WĘGLORZ z IIIa, Paulina SPYRA, Wioletta KOPERNATZKA, Piotr GRABOWSKI, Igor HAJCZUK, Jakub GÓRACZEWSKI, Maciej MACIEJSKI z IIIb, Oliwia ROEDER, Dorota JANECKA, Mateusz MOSZ z IIIc, Mateusz ŁAGA z IVa, Natalia BARAN, Wiktoria SOLIK, Kajetan GROMACKI, Oskar WUZIK z IVb, Aleksandra STRZĘPKA, Sylwia MKRTCZYAN, Michał ŻACZEK z IVc, Kaja BIAŁAS, Emilia ZBROIŃSKA, Jagoda STERA, Bartosz DAJKA, Bartosz KOPERNATZKI z IVd oraz Natalia ROGOZIŃSKA i Hanna ADAMSKA z Va.    

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu 🙂

 

Info: K. Kunicki, J. Wróbel

                                                                                                                                                                                FOTO: K. Ciesek