MEDALE PŁYWAKÓW

16.01.2019r. na basenie Zespołu Szkół Sportowych odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich szkół podstawowych i klas III szkół gimnazjalnych w pływaniu. Podczas tych zawodów po raz kolejny przekonaliśmy się, że nasi uczniowie lubią i potrafią pływać oraz, że robią to bardzo dobrze. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce, chłopców – IV.

Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas II – VI. Licząca 14 osób reprezentacja zdobyła podczas tych zawodów 8 medali:

• MATLAS Magdalena 6a – 50m st. dowolnym (0:58,31s) – II miejsce

W drugiej części zawodów swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas VII – VIII i GIMNAZJUM. Zdobyli 3 medale:

• SZYMCZAK Tadeusz 8a – 100m st. zmiennym (1:13,77s) – II miejsce
  • BARTOSZEK Fabian 7c – 50m st. dowolnym (0:37,28s) – II miejsce
  • RITTER Klaudia 8b – 50m st. grzbietowym (0:46,87s) – II miejsce

Pozostali zawodnicy osiągnęli swoje życiowe rezultaty i dołożyli kolejne punkty do klasyfikacji drużynowej:

Puzio J.3aG,  Strzępka J. 7a, Zagórna M.3aG, Klimczak K.8b, Żaczek P. 7a, Gryc Ł. 2b, Falkus M. 5c, Mosz M. 4c, Wioska S. 5a, Zakrzewska W. 2b, Wojas K. 5a.