KOLEJKOWO wg rozkładu KMP

„Klub Młodego Podróżnika” w dniu 18 października 2017r zaprosił chętnych uczniów z klas II, III i IV na pełną wrażeń wycieczkę do Gliwic. „Kolejkowo” – to miejsce, które przeniosło nas do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy!

W miniaturowym świecie zobaczyliśmy życie na wsi, potowarzyszyliśmy turystom podczas górskich wypraw, braliśmy udział w akcji ratunkowej, wcielaliśmy się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszały się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływał statek.

W świecie Kolejkowa zmianie ulegały pory dnia. Dzień w Kolejkowie trwał 9 minut, po którym następowała noc; zapalały się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Było przepięknie!

Na makietach widzieliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. gliwickiego dworca kolejowego wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Najwięcej emocji wzbudziło miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, podziwialiśmy: saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

To było wspaniałe popołudnie. Myślę, że nikt z uczestników nie zapomni tej wycieczki. Wrażeniom i wspomnieniom nie było końca. Do następnego razu.

                                                                                             Opracowanie i zdjęcia

                                                                                                                      Renata Ciesek, Joanna Karwat