Klub Młodego Podróżnika w Leśnym Parku Niespodzianek

W dniu 15 czerwca 2016r  Klub Młodego Podróżnika zaprosił uczniów na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Ustronia, do „Leśnego Parku Niespodzianek”

Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiadomości dotyczących  życia roślin i zwierząt oraz integracja zespołu dzieci  z klas I- III poprzez wspólne spędzanie czasu nauki i rekreacji.

Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi zapoznaliśmy się z wieloma tablicami edukacyjnymi rozmieszczonymi na terenie parku, które były cennym źródłem informacji o trybie życia zwierząt.  Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Dzieci podziwiały loty skrzydlatych drapieżników (orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia), prosto z rękawicy sokolnika, nad głowami widzów i ich powrót na zawołanie opiekuna. Mieli możliwość zobaczenia wielu gatunków ptaków żyjących w naszym kraju.

Na rozległym terenie parku, dzieci podziwiały, karmiły i głaskały dzikie zwierzęta. Były tam: jelenie, sarny, daniele, muflony, dziki z małymi warchlakami, kozy i alpaki. Ponadto uczniowie miło spędzili czas w kompleksie rekreacyjno – wypoczynkowym, na który składał się plac zabaw oraz bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją. Wszystko co dobre szybko się kończy…

Wycieczka dostarczyła mam poprzez kontakt z przyrodą wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o ojczystej przyrodzie. Mimo upalnej pogody wszyscy wrócili zadowoleni. W świetny sposób połączyliśmy bowiem przyjemne z pożytecznym – naukę z rozrywką.

Następna wycieczka już po wakacjach!!! Zapraszamy.

 Organizatorzy: Renata Ciesek, Joanna Kapuścińska-Karwat