IX FESTYN „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

W miniony piątek (09.10.15r.) w naszej szkole odbył się, zorganizowany przez katedrę WF, IX z kolei Festyn „Razem bezpieczniej”. Na zaproszenie organizatorów do szkoły przybyli przedstawiciele I LO im J. Śniadeckiego oraz ratownicy WOPR Oddział w Siemianowicach Śl.

Tradycyjnie atrakcji było co niemiara. Klasy I – III wzięły udział w konkursie plastycznym: „Jestem widoczny – jestem bezpieczny” oraz w spotkaniu z ratownikami WOPR, którzy pokazali naszym milusińskim, jak udzielać pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Klasy IV – VI podczas spotkania z ratownikami WOPR mogły przećwiczyć schemat postępowania w sytuacji utraty przez poszkodowanego przytomności, oddechu i zatrzymania krążenia oraz układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Ponadto przedstawiciele tych klas wzięli udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie (klasy IV), w konkursie wiedzy o ruchu drogowym (klasy V – VI) oraz w rowerowym torze przeszkód. Dzięki uprzejmości WORD w Katowicach uczestnicy festynu mogli skorzystać z aparatu krzyżowego tj. urządzenia do mierzenia czasu reakcji oraz ALKOgogli, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu.

Młodzież gimnazjalna z kolei uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez przedstawicieli I LO, tematem których było unikanie sytuacji niebezpiecznych związanych z używaniem narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych. Ponadto gimnazjaliści obejrzeli film pt. „Dopalacze niszczą życie”.

 

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

ROWEROWY TOR PRZESZKÓD (klasyfikacja drużynowa)

I miejsce – klasa VB (1:53,87s)

II miejsce – klasa VIB (1:55,05s)

III miejsce – klasa VIA (1:55,45s)

ROWEROWY TOR PRZESZKÓD (klasyfikacja indywidualna)

I miejsce – M. SMUŻNIAK VIB (0:28,37S)

II miejsce – K. KACZMAREK IVA (0:30,03s)

III miejsce – S. KOŃCZYK VIA (0:32,45s)

KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

I miejsce – klasa VA (86,67%)

II miejsce – klasa VIB (80%)

III miejsce – klasa VIA (66,67%)

KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE + ROWEROWY TOR PRZESZKÓD

I miejsce – klasa IVC

II miejsce – klasa IVA

III miejsce – klasa IVB

KONKURS PLASTYCZNY

I miejsce – M.GĄSKA IIIB

II miejsce – R. KOLASIŃSKA IC

III miejsce – H. ADAMSKA IIIA

Organizatorzy dziękują przedstawicielom I LO i ratownikom WOPR za przeprowadzenie ciekawych i pouczających zajęć, WORD w Katowicach za wypożyczenie sprzętu i ufundowanie nagród rzeczowych, p. R. Majowi za pomoc w organizacji imprezy.

Info: J. WRÓBEL