Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września w naszej szkole rozpoczął się kolejny rok szkolny. Zarówno uczniowie, jak i cała kadra pedagogiczna z Dyrekcją na czele zjawiła się z samego rana na sali gimnastycznej naszej placówki, aby wziąć udział w uroczystym otwarciu roku szkolnego 2016/2017. Oprawę artystyczną z tej okazji przygotowały klasy VIb SP oraz IIIb G wraz ze swoimi wychowawcami dla klas IV – VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Natomiast uroczystym przywitaniem klas młodszych szkoły podstawowej zajęła się klasa IIIc SP wraz ze swoimi wychowawcami.

Jak powszechnie wiadomo 1 września to niezwykła data z kilku powodów – to nie tylko co roczny termin rozpoczęcia zajęć w polskich szkołach, ale również data przypominająca wydarzenia z 1939 roku, kiedy to wybuchła II wojna światowa. I to właśnie od tego wspomnienia uczniowie kl. IIIb G rozpoczęli swój występ artystyczny podczas inauguracji roku.
W nostalgiczny sposób został przedstawiony okrutny czas wojny i okupacji wojennej oraz zniszczeń, które z sobą niosły.

Po uczczeniu pamięci poległych przyszła pora na pożegnanie wakacji i powitanie nowych wyzwań szkolnych. Uczniowie klasy VIb starali się przybliżyć zebranym gościom tematykę wakacyjną, a więc wyjazdów i podróży w różne odległe zakątki kraju i świata oraz przygotowań do nauki szkolnej.

Na koniec głos zabrał Dyrektor Szkoły – p. M. Płonka, który przywitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli przybyłych na uroczystość. Odczytał również list Prezydenta Miasta – p. Rafała Piecha skierowany do całej społeczności naszej placówki z tej okazji.

No cóż, rok szkolny został już oficjalnie otwarty, a więc pozostaje życzyć wszystkim nauczycielom i uczniom wielu wrażeń i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów (nie tylko tych edukacyjnych) oraz zapału do pracy na kolejne 300 dni nauki w szkole.

                                                                                                                                 Anna Banaś