W rok szkolnym 2017/2018 gimnazjaliści z klasy III b realizowali projekt edukacyjny „Duzi – Małym. W świecie teatru i filmu”. W ramach projektu uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, które 20 grudnia 2017 r. wystawili przed klasami I-III SP nr 20.
W ramach promocji naszej szkoły 9 marca br. z powyższym przedstawieniem gimnazjaliści udali się do Przedszkola nr 9, a 16 marca do Przedszkola Integracyjnego nr 19. Maluchom (z obydwu przedszkoli) występ naszych „aktorów” bardzo się spodobał. Tym bardziej, że zamieszanie w bajce było faktycznie ogromne. Królewicz z bajki o Kopciuszku przeniósł się do bajki o Królewnie Śnieżce. Sama zaś Śnieżka uciekając przed złą Królową spotkała w lesie Czerwonego Kapturka. Nie mówią już o tym, że Gajowy „uważał się” za Calineczkę. Dzieci żywo reagowały na to co dzieje się na scenie. Oklaskom po przedstawieniu nie było końca.
Na koniec 6-latki otrzymały kolorowe zakładki do książek, które zapewne już wkrótce przydadzą się im w szkole.
Zakładki zostały przygotowane w ramach konkursu „Na najciekawszą zakładkę promującą naszą szkołę”, którego organizatorkami były Panie: Monika Bodzek, Monika Iwanecka i Ewelina Kuzińska.
Informacja: E. Kuzińska
Zdjęcia: Z. Rogocz, P. Wydrych