GIMNAZJALIŚCI z SP20 NA SZLAKU ORLICH GNIAZD

GIMNAZJALIŚCI NA SZLAKU ORLICH GNIAZD

16 października 38 gimnazjalistów ( klasy: 2a, 3a, 3b) wyjechało na trzydniowe warsztaty ekologiczne do Olsztyna koło Częstochowy. Ich program był ciekawy i urozmaicony:

  1. Wycieczka w Góry Towarne. Uczniowie mogli tam podziwiać panoramę okolicy. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej. Mimo wąskich i niskich korytarzy, ryzyka spotkania z nietoperzami i paijąkami znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili bardziej szczegółowo zwiedzić to miejsce i ubrudzić sobie ( nie tylko) ręce.
  2. Wyposażeni w młotki gimnazjaliści szukali kalcytów i amonitów w Kamieniołomie Kielniki.
  3. Wyprawa na ruiny zamku, gdzie w wieczornej scenerii uczniowie słuchali ciekawych i niejednokrotnie strasznych legend opowiadanych przez panią przewodnik. Dodatkową atrakcją było podziwianie rozgwieżdżonego nieba.
  4. Gra terenowa- podchody. Gimnazjaliści szukali ukrytych w lesie pisaków. Gra wzbudziła wiele emocji i wyzwoliła w zawodnikach ducha rywalizacji.
  5. Warsztaty z jurajskiego rękodzieła ludowego- tkactwa ( na krosnach uczniowie robili bransoletki/ zakładki do książek).
  6. Dyskoteka, na której wszyscy uczestnicy mieli okazję się „wyszaleć”.
  7. Wycieczka w Góry Sokole. Uczniowie spędzili tam około trzech godzin. Pani przewodnik przy dziewięciu stacjach opowiadała różne ciekawostki dotyczące tych terenów oraz ochrony przyrody. Uczniowie zwiedzili Jaskinię Olsztyńską, weszli na szczyt Biakła.

Podczas całego wyjazdu mieliśmy piękną pogodę. Na pewno zapamiętamy ten wyjazd na długo.

kierownik wycieczki- J. Jaskuła, opiekunowie- A. Babij, U. Józef, E. Kuzińska.

zdjęcia: A. Babij

tekst: uczestnicy

[Not a valid template]