FESTYN „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

19.11.2018r. odbył się kolejny Festyn „Razem bezpieczniej”. Tym razem główną atrakcją była AKADEMIA MŁODEGO RATOWNIKA, czyli zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez kwalifikowanych ratowników medycznych. Podczas tych zajęć dziewczęta i chłopcy poznawali podstawy reanimacji, zdobywali wiedzę dotyczącą zachowania się w sytuacjach kryzysowych, a przede wszystkim uczyli się wrażliwości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Najciekawsze, zdaniem młodzieży, były zajęcia praktyczne na fantomach.

Ponadto odbyło się wiele prelekcji, pokazów i konkursów. W telegraficznym skrócie informujemy, że: klasy V obejrzały film profilaktyczny pt. „KLASA”  podejmujący temat złości, nienawiści i agresji w stosunku do innych. Klasy VI poznały zagrożenia występujące na ulicy, w górach i nad wodą. Klasy VII wysłuchały ciekawego wykładu o cukrzycy – chorobie cywilizacyjnej XXI wieku. Klasy VIII i III GIM obejrzały film pt. „DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE” opowiadający historię Patryka i jego mamy oraz tragiczne losy kilku przyjaciół, którzy eksperymentują z dopalaczami. Ponadto przedstawiciele klas VI – III GIM rozwiązywali quiz o bezpieczeństwie.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tegorocznego festynu ułatwi młodym ludziom odpowiednią reakcję w sytuacji kryzysowej, której będą świadkami bądź uczestnikami.

 

Katedra WF dziękuje:

  • ratownikom medycznym
  • Jadwidze Wiśniewskiej
  • Krystynie Hulin

za profesjonalizm, dzielenie się swoją wiedzą, zaangażowanie i pomoc w realizacji imprezy.

 

Info: J. Wróbel

Zdjęcia: K. Kostrzewsk

i