DEN w SP20

Przygotowanie do Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole trwały już od połowy września. Jednym z naszych pierwszych działań było zaproszenie do współpracy szkoły z Serbii, gdzie uczą się niepełnosprawni uczniowie. Nauczyciele  zaangażowali swoich uczniów do stworzenia kartek i życzeń dla uczniów naszej szkoły. Współpraca ze szkołą z Serbii była możliwa dzięki naszej obecności na szkoleniu z programu POWER w Portugalii.

 

Nasi podopieczni wykonywali kartki na Dzień Nauczyciela różnymi technikami, a tematem przewodnim była –sowa. Praca sprawiała im radość i satysfakcję, ale również obawy, czy ich kartka będzie na tyle ładna, by spodobać się nauczycielom. Możemy uspokoić naszych uczniów, ponieważ własnoręcznie zrobione kartki są najpiękniejszym prezentem. Doceniamy je, bo wymagają zaangażowania i wysiłku.

Nasz przyjaciel, nauczyciel ze szkoły w Serbii przetłumaczył życzenia dla pracowników naszej placówki na język serbski i dołączyliśmy je do życzeń w języku polskim. Kartki zostały wręczone na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Następnym krokiem w przygotowaniach było wybranie scenariusza i uczniów na akademię. Miało być wesoło i z przymróżeniem oka. Wybrałyśmy scenariusz „Szkolny Top Model”

Uczniowie klasy Va i IIIb gimnazjum wspólnie spotykali się na próbach. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, współpraca była bardzo udana, ponieważ wszyscy mieli wspólny cel. Dla nas najważniejszym owocem było wspólne wystąpienie dzieci zdrowych i dzieci z niepełnosprawnością. Uczniowie byli zadowoleni i dumni z siebie. To daje nam wszystkim POWER do dalszej pracy i szerzenia idei edukacji włączającej.

Organizatorzy imprezy : Aleksandra Niedźwiedź – Stawarz, Gabriela Pietrzak