Co jeszcze możemy dla Was zrobić? Relacja ZSI

 Pod takim tytułem odbyła się w dniu 2 czerwca br. konferencja zorganizowana w SCK przez UM Siemianowic Śląskich. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie siemianowickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie mogło na nim więc zabraknąć przedstawicieli naszego gimnazjum . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 1ag, 2ag, 2bg oraz 3ag.
Gospodarzem konferencji był sam Prezydent miasta – p. Rafał Piech. Panu Prezydentowi towarzyszyli kierownicy referatów siemianowickiego ratusza.

Celem spotkania było zbudowanie wspólnej wizji rozwoju miasta na najbliższe lata. W pierwszej części spotkania głos zabrał pan Rafał Piech, który w krótkiej prezentacji multimedialnej przedstawił zebranej młodzieży dotychczasowe osiągnięcia siemianowickiego referatu – budowa nowych boisk wielofunkcyjnych, rozbudowa infrastruktury miasta, nowe place zabaw i lodowisko i wiele innych.

W kolejnej części pan Prezydent zaprosił do dyskusji przybyłych na konferencję uczniów, aby sami zaproponowali nowe kierunki rozwoju naszej gminy. Pytania uczniów zaskakiwały pomysłowością
i erudycją. Młodzi wychodzili z różnymi inicjatywami, m.in. budową kina, ścieżek rowerowych w naszym mieście. Wznosili też o organizowanie większej ilości wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Padały też pytania o finansowanie przez UM stypendiów dla młodzieży uzdolnionej, czy też darmową naukę języków obcych w godzinach popołudniowych.

Na wszystkie pytania Prezydent miasta cierpliwie udzielał odpowiedzi. Ponadto  zapewnił młodych, że dzisiejsza konferencja jest jedynie spotkaniem pilotażowym przed cyklicznymi warsztatami na linii Prezydent miasta  – siemianowicka młodzież.

Z całą pewnością naszej placówki na pewno nie zabraknie na kolejnych spotkaniach.