„Biblioteka inspiruje” – origami w Bibliotece pod Puchaczem

„Biblioteka inspiruje” – chyba wszyscy zgodzą się z hasłem Tygodnia Bibliotek, który właśnie minął. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, organizowana już od 2004 roku, zawsze w maju. W Bibliotece pod Puchaczem w Zespole Szkół Integracyjnych zainspirowaliśmy się książkami o origami, czyli sztuce składania papieru.

Poznaliśmy piękną japońską legendę, według której każdemu, kto zrobi tysiąc żurawi, spełni się życzenie. Czytelnicy mają, rzecz jasna, marzenia czytelnicze, część z nich całkiem niedawno nam się spełniła (pomógł nam program „Książki naszych marzeń”). A wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię i poszerza horyzonty, więc wraz z czytaniem marzeń przybywa. Dlatego przez cały tydzień składaliśmy żurawie. Tysiąc to bardzo dużo, a tydzień to mało, ale wspólnie udało nam się złożyć okrągłą setkę! To całkiem niezły wynik, a że do końca roku szkolnego zostało jeszcze parę tygodni, więc kto wie, może do wakacji złożymy łańcuch tysiąca żurawi i spełnią nam się kolejne czytelnicze życzenia?

Zachęcamy wszystkich do inspirowania się biblioteką w twórczych poszukiwaniach. Przecież składanie papierowych żurawi to naprawdę nic trudnego (wystarczy 20 złożeń), za to satysfakcja z pracy w zespole i wspólnego wykonania zadania jest ogromna. Wszystkim miłośnikom książek i sztuki origami życzymy odkrywania nowych pasji – one zawsze dodają skrzydeł.
autor: Joanna Końska