„50” Konkurs wiedzy o szkole dla uczniów klas 1-3

Pięćdziesiąte urodziny to szczególne święto obchodzone wszędzie- a zwłaszcza na Śląsku – w sposób wyjątkowo uroczysty.   Pięćdziesiątkę naszej szkoły świętujemy przez cały rok w formie imprez, konkursów i spotkań rocznicowych. 

W minioną środę 15 marca odbył się przygotowany przez panie Małgorzatę Brożynę i Grażynę Okaj konkurs wiedzy o szkole dla uczniów klas 1-3. Wytypowani przez każda klasę zawodnicy wykazali się wiadomościami na temat historii i dnia dzisiejszego szkoły, jej pracowników oraz specyfiki placówki. Wiedzy mógłby pozazdrościć im niejeden gimnazjalista!

Uczestnicy konkursu popisali się ponadto refleksem i znajomością bazy szkolnej, które wykazali w równolegle do konkursu wiedzy odbywających się podchodach oraz talentem plastycznym w konkurencji „Moja szkoła za 50 lat”. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, jednak w drodze burzliwych obrad wyłoniło zwycięzców:

  • pierwsze miejsce zdobyła klasa 3a,
  • drugi stopień na podium przypadł klasie 2b,
  • trzecie miejsce zdobyła klasa 3d.

Trzeba jednak podkreślić, że wszystkie drużyny były przygotowane konkursu i walczyły do końca o zwycięstwo. Atmosferę imprezy podgrzewał profesjonalnie przygotowany przez klasy doping, który był dodatkowo punktowany.  W efekcie impreza przyniosła nie tylko dobrą zabawę, ale pozwoliła naszym uczniom poznać lepiej szkołę, do której uczęszczają.