Dziewczyny z gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej z brązowym medalem Mistrzostw Siemianowic Śląskich w siatkówce

 

14.03.2018 roku w hali KS „Michał” rozegrano zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich szkół gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych w piłce siatkowej dziewczyn. W ciągu jednego dnia odbyły się zarówno eliminacje, jak i finały. Eliminacje rozegrano system pucharowym, gdzie przegrywający odpadał z turnieju. Do finałów kwalifikowały się 4 najlepsze szkoły z eliminacji. Przy odrobinie szczęścia nasze dziewczyny w eliminacjach rozegrały tylko jedno spotkanie. Dzięki zwycięstwu nad SP1 w stosunku 2:0 i wolnemu losowi w II rundzie eliminacji awansowaliśmy do finałów, gdzie czekały na nas drużyny GIM 1, GIM 4 i GIM 2.

 

Wyniki spotkań finałowych:

 

  • GIM 1 – GIM 8 2:0
  • GIM 2 – GIM 8 1:2
  • GIM 4 – GIM 8 2:0

Bezkonkurencyjne niestety okazały się zawodniczki szkoły sportowej – GIM 1. Srebrne medale przypadły GIM 4, zaś na najniższym stopniu podium uplasowały się nasze dziewczyny.

Drużyna wystąpiła w składzie: Bogusława MAJEWSKA, Wiktoria NACZYŃSKA z IIIag, Maria SĘDZIELEWSKA, Zuzanna LUDWIG, Zuzanna ROGOCZ z IIIbg, Wiktoria KORONA z VIIa, Julia FIMA z VIIb, Sandra ROMANOWSKA z IIbg oraz Weronika KACZMAREK i Aszmi ATAMISGÖRAY z IIag.

Gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za chłopaków.

 

Opracował  Kamil Kunicki